Chwały Navadvip - Navadvip Dhama Mahatmya

  • Chwały Navadvip - Navadvip Dhama Mahatmya

    Chwały Navadvip - Navadvip Dhama Mahatmya

Autor: Bhaktiwinod Thakur

- O szczęśliwy, Navadvipa jest taka sama jak Vrindavana. Została stworzona dawno temu przez Radhe, aby obdarzyć łaską żywe istoty. Vrindavana i Navadvipa są tak Mi drogie jak Sama Radha. To potwierdzam jako prawdę. O Ananto, tak jak zawsze rezyduję we Vrindavan z Radhika, tak samo zawsze rezyduję w Navadvip z Radhika połączony w jedną formę jako Gauranga. Tak jak nigdy nie opuszczam Vrindavan, nigdy nie opuszczam Navadvipy. Pojawiam się we Vrindavan w każdej kalpie, wykonuję rozrywki dla przyjemności wielbicieli i po to aby oczyścić świat.

- Przyjdźcie, dusze Kali-yugi! Porzućcie hipokryzje i po prostu przyjmijcie czystą, ekstatyczną miłość Sri Gaurangi! – W ten sposób Nityananda Prabhu zwykł wołać raz za razem. Ale pomimo tego nieszczęśliwe żywe istoty nie zaakceptowały tego. Rozważmy teraz uważnie dlaczego ci ludzie nie zaakceptowali tak wspaniałej miłości Boga. W pogoni za szczęściem, żywe istoty w tym materialnym świecie podążają za różnymi procesami takimi jak logika lub joga mistyczna. I w poszukiwaniu szczęścia niektóre z nich porzucają świat materialny, udając się do lasu, w międzyczasie królowie toczą zaciekłe wojny pomiędzy sobą. Pragnąc szczęścia inni uganiają się za kobietami i bogactwem, podczas gdy inni zajmują się sztuką i nauką. W poszukiwaniu szczęścia inni odrzucają szczęście i uczą się tolerować problemy życia, a jeszcze inni po prostu topią się w oceanie. Wznosząc w górę Swoje lotosowe dłonie, Pan Nityananda zawołał:
- Przyjdźcie, żywe istoty! Porzućcie kłopoty związane z działaniem dla owoców i suchym debatowaniem nad wiedzą materialną. I tak szukacie szczęścia, więc Ja dam wam szczęście bez proszenia o cokolwiek w zamian. W tym szczęściu nie ma kłopotu, straty czy bólu. Po prostu intonujcie imię Gaurangi i tańczcie bez niepokoju.

Plik do pobrania:

Script logo